Harmónia prírody

4,20

Nie je na sklade

Popis

Harmónia prírody®

Veterinárny prípravok na odstránenie toxínov pri otrave včiel rôznej etiológie, zvýšenie imunity a stimuláciu rozvoja včelstiev.

Harmónia prírody® obsahuje kyselinu jantárovú, kyselinu askorbovú, chlorid kobaltnatý, cesnak, morskú soľ a glukózu. Neobsahuje geneticky modifikované zložky. Je to prášok bielej až šedo-ružovej farby. Dôraz pri jeho vývoji sa kládol najmä na extrémnu minimalizáciu negatívnych vedľajších účinkov na včely i na ľudí, hygienu plodiska v dôsledku kontaminácie počas ošetrovania, maximalizáciu účinku synergicky pôsobiacich účinných látok a jednoduchosť a praktickosť použitia navčelniciach. Je vyrobený z organických látok a rastlinných materiálov. Znamená to, že ich účinnosť je o niečo nižšia ako účinnosť liekov chemického pôvodu. Avšak môžu významne znížiť počet chemických ošetrení a ich negatívny vedľajší účinok na imunitu včiel.

Kyselina jantárová a kyselina askorbová sú vitamíny, ktoré majú priaznivý vplyv na metabolické procesy a majú antioxidačné vlastnosti aj v malom množstve. Ich cytoprotektívne a stimulačné vlastnosti zvyšujú adaptívne schopnosti včelieho organizmu a podorujú regeneračné procesy. Kyselina jantárová je organická kyselina, ktorá má zásadný vplyv v spracovaní energie v bunkách. Pri jej nedostatku sa spomaľuje energetický metabolizmus, čo vedie k celkovému oslabeniu a zníženiu schopnosti tela regenerovať a odolávať infekcii. Spomaľuje starnutie a opotrebovanie organizmu pri zvýšenej záťaži a strese. Je univerzálnym biostimulantom, ktorý nemá žiadne nežiadúce účinky a má pozitívny vplyv na všetky orgánové a tkanivové štruktúry, je to významný stresový adaptogén, eliminuje toxické účinky žiarenia a magnetických vĺn na organizmus.

Chlorid kobaltu sa dnes úspešne používa aj vo včelárstve. Pôsobí ako stimulant rozvoja včelstiev, zohráva úlohu pri aktivite enzýmov, syntéze vitamínu B12. Inhibuje aktivitu mnohých patogénnych mikróbov a zvyšuje antibiotický účinok kys.jantárovej či cesnaku, podporuje lepšiu asimiláciu vitamínov A, E, C v tele a zyšuje metabolizmus bielkovín, teda sa zvyšuje hmotnosť plodu a mladých včiel. Pri strese ako sú otravy včiel dochádza k významnej spotrebe vitamínov, keďže je potrebné toxíny eliminovať a z organizmu aj vylúčiť.

Jednou zo skúšok počas klinického testovania bolo aj zimovanie na medovicovom mede. Včelstvá predtým kŕmené Harmóniou prírody vykázali ďaleko vyššiu odolnosť voči toxínom v takomto mede. Rovnako sa výrazná odolnosť včelstiev preukázala I pri vykočovaní na slnečnicové polia ošetrené neonikotinoidmi. V hemolymfe včiel krŕmených Harmóniou prírody® sa pozoroval signifikantne väčší obsah bielkovín a lyzozýmu. Sila rodín sa zvýšila o 40% v porovnaní so skupinou, ktorá krmivo s Harmóniou prírody® nedostávala. Včelstvá vystavali o 30-50% viac medzistienok. Prípravok sa testoval I vo včelstvách so slabým až stredým stupňom hniloby, nozematózy a askosferózy, kde sa pozorovala ich odolnosť a vysporiadanie sa s týmito ochoreniami. Testovalo sa hygienické správanie včelstiev, produktivita, znáška, rozvoj tukového telesa, úspešnosť prezimovania. Vo všetkých parametroch včelstvá kŕmené Harmóniou prírody® vykazovali o 40-70% lepšie parametre.

Spôsob použitia

Prípravok Harmónia prírody sa rozpustí v teplom (35 až 40°C) cukrovom sirupe pripravenom 1:1 (voda : cukor), v pomere 40 g prípravku na 10 L cukrového sirupu. Pripravený sirup sa naleje do horných kŕmidiel v množstve 1 liter sirupu na 1 včelstvo (10-12 obsadených rámikov) 3-4 krát s odstupom 3 dní, bez ohľadu na ročné obdobie, najmä však v jarných mesiacoch (apríl – máj) a koncom leta (august – september). Prípravok je kompatibilný s ostatnými kŕmnymi doplnkami, liekmi a prípravkami pre včely.

Veterinárny prípravok Harmónia prírody® je znamenitým prvkom v posillnení odolnosti včiel a jedinečným v detoxikácii pri otravách rôznej príčiny.

Harmónia prírody® je schválený ÚŠKVBL, schvaľovacie číslo: 098/R/20-S. VÝROBCA: AO Agrobioprom, Kazakova 6, Moskva, 105064, Ruská federácia.