Apilekar cukrovo-medové cesto

2,89

Koncentrované krmivo – Cukrovo-medové cestourčené na stimuláciu rozvoja a zvýšenie odolnosti včiel voči nepriaznivým podmienkam prostredia v jarnom a jesennom období.

Nie je na sklade

Popis

Apilekar®

Koncentrované krmivo určené na stimuláciu rozvoja a zvýšenie odolnosti včiel voči nepriaznivým podmienkam prostredia v jarnom a jesennom období.

Veterinárny prípravok Apilekar® obsahuje: naturálny med, práškový cukor, extrakt z cesnaku, extrakt z pergy. Cukrovo-medové cesto svetložltej až tmavožltej farby s vôňou cesnaku, je balené po 100 g v hermeticky uzatvorených vreckách z alumíniovej potravinárskej fólie.

Vitamíny, minerály, bielkoviny, uhľohydráty a stopové prvky, ktoré Apilekar® obsahuje, zabezpečujú komplex biologicky aktívnych a výživných látok, nepostrádateľných pre život včiel. Tieto nutričné látky sú zdrojom energie, sú nevyhnutné na regeneráciu tkanív, reguláciu fyziologických procesov, harmonizáciu metabolizmu, zvýšenie imunity organizmu včiel a ich odolnosti voči nepriaznivým faktorom vonkajšieho prostredia, ochranu plodu a zvýšenie sily včelstiev.

Hlavnou účinnou látkou prípravku Apilekar® je éterický olej z cesnaku, obsahujúci alkylderiváty cysteínu, ktoré majú fytoncídny účinok. Najvyššiu antimikrobiálnu silu majú práve prchavé fytoncidy z tkanivovej šťavy cesnaku.

Druhým dôležitým komponentom prípravku Apilekar® je perga, ktorá obsahuje 28 chemických prvkov, potrebných pre normálny vývin živého organizmu a množstvo fenolových zlúčenín, ktoré majú terapeutické a profylaktické vlastnosti. Pergu tvoria všetky známe vitamíny, všetkých desať esenciálnych a dve desiatky neesenciálnych aminokyselín, takmer päťdesiat enzýmov, desiatky uhľohydrátov, desiatky stopových prvkov, rôzne hormóny, vrátane „rastovej látky“ – heteroauxínu, sacharid – jednoduchý cukor, ktorý sa pod vplyvom enzýmov čiastočne premieňa na kyselinu mliečnu, pričom sa zvyšuje obsah vitamínu K a trvanlivosť produktu, minerálne soli a organické kyseliny. Perga je vitamínová bomba vytvorená samotnou prírodou. Včelí organizmus absorbuje tento vitamínový komplex na 100%, (na rozdiel od jeho umelých „bratov“). Extrakt z pergy je veľkým protivníkom väčšine chorôb.

Apilekar® nie je toxický pre včely, ani pre matky a je ľahko použiteľný. Silu včelstva zvyšuje o viac ako 40% pri maximálnom rozvoji tukového telesa. Lepšie pripraví tráviaci systém včiel, zvyšuje percento úspešného prezimovania, pričom spotreba zimných zásob je nižšia o 15%. Podnecuje matky v kladení plnohodnotných vajíčok, stimuluje jarný rozvoj, zvyšuje letnú aktivitu a staviteľskú činnosť včiel. Má pozitívny vplyv na metabolické procesy v organizme včiel, vedúce k zvýšeniu imunity a odolnosti voči nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia.

Apilekar® je určený ako prvý jarný príkrm pre včely, kedy je ešte chladné počasie a včely nemôžu brať príkrm z kŕmidiel. Aplikuje sa v množstve 100 g na jedno včelstvo zvrchu na rámiky. Skrmuje sa jedenkrát, vo výnimočných prípadoch dvakrát s odstupom 4-5 dní.

Apilekar® je schválený ÚŠKVBL, schvaľovacie číslo: 022/R/20-S.
VÝROBCA: AO Agrobioprom, Kazakova 6, Moskva, 105064, Ruská federácia.