Škorica – tinktúra

6,99

Qty:
Katalógové číslo: EP-086 Kategórie:

Popis

Typ problému
upravuje krvný obeh, pomáha pri cukrovke i reumatizme, ničí baktérie

Dávkovanie
na vnútorné užívanie je v odbornej literatúre odporúčané užívať tinktúru nasledujúcim spôsobom: Dospelí – pri chronických ochoreniach 1 – 15 kvapiek 3x denne, v akútnych prípadoch je možné zvýšiť dávku až na 20 – 25 kvapiek 3x denne. Daný počet kvapiek kvapkáme do 50 – 100 ml vody. Deti do 3 rokov: 1 kvapka 1 – 2x denne na čajovú lyžičku vody. Deti do 6 rokov: 2 kv. 1-2x denne do 15 ml vody. Deti do 10 rokov: 3 kv. 1 – 2x denne do 25-50 ml vody. Deti do 15 rokov: 5 kv. 1 – 2x denne do 50 – 100 ml vody.

Voda môže byť chladná alebo teplá, maximálne 40 – 50 °C. Tintkúry je možné kombinovať a vytvoriť niekoľkobylinnú zmes. Napr. ak je v recepte 5 tinktúr alebo 5 bylín, môže dospelý človek zamiešať po 2-6 kvapkách z každej tinktúry do 50-100 ml vody. Piť odporúčame 20 minút pred alebo 1 hodinu po jedle, podľa rady terapeuta. Kúru je dobré realizovať po dobu 1 mesiaca a potom urobiť 1 až 2 týždne prestávku. Po prestávke môžeme opäť pokračovať.

Použitie
tinktúra obsahuje prchavý olej a triesloviny. Uvoľňuje svalové napätie, tlmí kŕče, pomáha pri nadúvaní a kolikách, podporuje chuť do jedla, využíva sa tiež pri menštruačných ťažkostiach. Posilňuje srdce, obnovuje krv, pomáha pečenie a mozgu. Zahrieva a preto sa odporúča pri nachladnutí a kašli.

Zloženie
pitná voda, 36% jemný melasový lieh, čerstvá palina.

Veľkosť balenia
50 ml

Upozornenie
neprekačujte dennú odporučenú dávku. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do troch rokov. Ukladať mimo dosahu detí. Neobsahuje sacharózu a lepok, je vhodný aj pre diabetikov a celiatikov. Neužívať pri žalúdočných a črevných vredoch, pri precitlivenosti na škoricu a v tehotenstve. Škorica je v dôsledku obsahu škoricového aldehydu a eugeniku stredne alergizujúca. Môže dochádzať k alergickým reakciám kože a slizníc.

Popis
škorica je jeden z najuniverzálnejších surovín s mimoriadnym spektrom účinkov. Podporuje chuť do jedla, znižuje krvný tlak a zlepšuje trávenie. Klinické štúdie preukázali, že škorica znižuje hladinu krvného cukru u diabetikov typu 2 až o 29% a hladinu cholesterolu až o 26%. Zažívací trakt zahrieva a stimuluje, upokojuje koliky, hnačky, nevoľnosti a nadúvanie. Vďaka dezinfekčným a antibiotických účinkom ju možno použiť aj ako prostriedok proti nachladnutiu, kašlu a chrípke.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Škorica – tinktúra”