Šalvia lekárska – tinktúra

6,99

Qty:
Katalógové číslo: EP-087 Kategórie:

Popis

Typ problému
široké antibakteriálne pôsobenie: gynekologické choroby, angína, močové cesty, potivosť

Dávkovanie
na vnútorné užívanie je v odbornej literatúre odporúčané užívať tinktúru nasledujúcim spôsobom: Dospelí – pri chronických ochoreniach 1 – 15 kvapiek 3x denne, v akútnych prípadoch je možné zvýšiť dávku až na 20 – 25 kvapiek 3x denne. Daný počet kvapiek kvapkáme do 50 – 100 ml vody. Deti do 3 rokov: 1 kvapka 1 – 2x denne na čajovú lyžičku vody. Deti do 6 rokov: 2 kv. 1-2x denne do 15 ml vody. Deti do 10 rokov: 3 kv. 1 – 2x denne do 25-50 ml vody. Deti do 15 rokov: 5 kv. 1 – 2x denne do 50 – 100 ml vody.

Voda môže byť chladná alebo teplá, maximálne 40 – 50 °C. Tintkúry je možné kombinovať a vytvoriť niekoľkobylinnú zmes. Napr. ak je v recepte 5 tinktúr alebo 5 bylín, môže dospelý človek zamiešať po 2-6 kvapkách z každej tinktúry do 50-100 ml vody. Piť odporúčame 20 minút pred alebo 1 hodinu po jedle, podľa rady terapeuta. Kúru je dobré realizovať po dobu 1 mesiaca a potom urobiť 1 až 2 týždne prestávku. Po prestávke môžeme opäť pokračovať. Na kloktanie: 1 čajová lyžička tinktúry na 150 ml vody.

Použitie
je prospešná pri gynekologických ťažkostiach, predovšetkým u žien začínajúcich menštruovať a v období prechodu. Má silné antibiotické pôsobenie na široké spektrum mikróbov pri močových ciest, bolestí v krku, angín, zažívacieho ústrojenstva. Veľmi účinne pôsobí akokolktadlo pri zápaloch či poranení v ústnej dutine.

Zloženie
pitná voda, 36% jemný melasový lieh, čerstvá šalvia.

Veľkosť balenia
50 ml

Upozornenie
neprekačujte dennú odporučenú dávku. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do troch rokov. Ukladať mimo dosahu detí. Neobsahuje sacharózu a lepok, je vhodný aj pre diabetikov a celiatikov. Pretože thujon obsiahnutý v silice je pomerne dosť toxický, nie je šalvia vhodná na dlhodobé podávanie.

Popis
pôsobenie šalvie je veľmi široké: znižuje potenie (hlavne ak je nervového pôvodu, ako napr. pri nočnom potení v klimaktériu alebo v puberte), pôsobí protizápalovo, baktericídne, mierne močopudne, zvieravo, má protihlístové účinky, znižuje sekréciu žliaz vrátane sekrécie materského mlieka. V gynekológii hlavne pri problémoch v počiatku menštruácie či v prechode; antibiotické účinky sa využívajú pri zápalov močových ciest, bolestí v krku, pri angíne alebo zápaloch zažívacieho ústrojenstva. Pri vonkajšom použití na zle hojace sa rany alebo ako kolktadlo pri zápale ústnej dutiny (angína, krvácanie ďasien).

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Šalvia lekárska – tinktúra”