Palina pravá – tinktúra

7,99

Qty:
Katalógové číslo: EP-084 Kategórie:

Popis

Typ problému
dezinfekčné účinky, pomáha pri menštruácii a zažívacích ťažkostiach.

Dávkovanie
na vnútorné užívanie je v odbornej literatúre odporúčané užívať tinktúru nasledujúcim spôsobom: Dospelí – pri chronických ochoreniach 1 – 15 kvapiek 3x denne, v akútnych prípadoch je možné zvýšiť dávku až na 20 – 25 kvapiek 3x denne. Daný počet kvapiek kvapkáme do 50 – 100 ml vody. Deti do 3 rokov: 1 kvapka 1 – 2x denne na čajovú lyžičku vody. Deti do 6 rokov: 2 kv. 1-2x denne do 15 ml vody. Deti do 10 rokov: 3 kv. 1 – 2x denne do 25-50 ml vody. Deti do 15 rokov: 5 kv. 1 – 2x denne do 50 – 100 ml vody.

Voda môže byť chladná alebo teplá, maximálne 40 – 50 °C. Tintkúry je možné kombinovať a vytvoriť niekoľkobylinnú zmes. Napr. ak je v recepte 5 tinktúr alebo 5 bylín, môže dospelý človek zamiešať po 2-6 kvapkách z každej tinktúry do 50-100 ml vody. Piť odporúčame 20 minút pred alebo 1 hodinu po jedle, podľa rady terapeuta. Kúru je dobré realizovať po dobu 1 mesiaca a potom urobiť 1 až 2 týždne prestávku. Po prestávke môžeme opäť pokračovať.

Použitie
odporúča sa pri žalúdočných ťažkostiach, nechutenstve a žlčníkových problémoch. Tinktúra má antiparazitné účinky, dezinfikuje črevá, používa sa pri žltačke.

Zloženie
pitná voda, 36% jemný melasový lieh, čerstvá palina.

Veľkosť balenia
50 ml

Upozornenie
neprekačujte dennú odporučenú dávku. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do troch rokov. Ukladať mimo dosahu detí. Neobsahuje sacharózu a lepok, je vhodný aj pre diabetikov a celiatikov. Predávkovanie palinou môže vyvolať otravy, pri ktorých môže dôjsť k poškodeniu nervovej sústavy, čo sa prejavuje kŕčmi, stavmi opojenia, v ťažších prípadoch i bezvedomím, ochrnutím a postupnou stratou inteligencie. Palinu by rovnako nemali užívať dojčiace a tehotné ženy (vo väčších dávkach môže vyvolať potrat).

Popis
palina výrazne podporuje tvorbu žalúdočných štiav, pôsobí dezinfekčne, tlmí kŕče, predmenštruačné napätie i menštruačné bolesti, pôsobí na činnosť žlčníku a pečene. Užíva sa najčastejšie pri nechutenstve, vracaní, črevných kolikách, hnačke, pri nedostatku žalúdočných štiav. tinktúra má antiparazitné účinky, dezinfikuje črevá.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Palina pravá – tinktúra”