Muškát – tinktúra

7,90

Qty:
Katalógové číslo: EP-088 Kategórie:

Popis

Typ problému
upokojujúce účinky, upravuje zažívanie a plynnatosť.

Dávkovanie
na vnútorné užívanie je v odbornej literatúre odporúčané užívať tinktúru nasledujúcim spôsobom: Dospelí – pri chronických ochoreniach 1 – 15 kvapiek 3x denne, v akútnych prípadoch je možné zvýšiť dávku až na 20 – 25 kvapiek 3x denne. Daný počet kvapiek kvapkáme do 50 – 100 ml vody. Deti do 3 rokov: 1 kvapka 1 – 2x denne na čajovú lyžičku vody. Deti do 6 rokov: 2 kv. 1-2x denne do 15 ml vody. Deti do 10 rokov: 3 kv. 1 – 2x denne do 25-50 ml vody. Deti do 15 rokov: 5 kv. 1 – 2x denne do 50 – 100 ml vody.

Voda môže byť chladná alebo teplá, maximálne 40 – 50 °C. Tintkúry je možné kombinovať a vytvoriť niekoľkobylinnú zmes. Napr. ak je v recepte 5 tinktúr alebo 5 bylín, môže dospelý človek zamiešať po 2-6 kvapkách z každej tinktúry do 50-100 ml vody. Piť odporúčame 20 minút pred alebo 1 hodinu po jedle, podľa rady terapeuta. Kúru je dobré realizovať po dobu 1 mesiaca a potom urobiť 1 až 2 týždne prestávku. Po prestávke môžeme opäť pokračovať.

Použitie
proti nadúvaniu a na zlepšenie trávenia. Jeho narkotický účinok môže v nižších dávkach pôsobiť ako prostriedok proti nespavosti či na upokojenie pri extrémnom strese a nervozite.

Zloženie
pitná voda, 36% jemný melasový lieh, muškátový oriešok

Veľkosť balenia
50 ml

Upozornenie
neprekačujte dennú odporučenú dávku. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do troch rokov. Ukladať mimo dosahu detí. Neobsahuje sacharózu a lepok, je vhodný aj pre diabetikov a celiatikov. Nepodávať ľuďom so srdečnou slabosťou či inými srdečnými poruchami; iba po porade s lekárom. Z rovnakého dôvodu by ho nemali vôbec užívať ani tehotné ženy, pretože by mohlo dôjsť k potratu či predčasnémá pôrodu. Nie je vhodné pre deti.

Popis
má adaptibilné a povzbudzujúce účinky, má euforizujúce účinky, aplikujeme ho pri ľahších depresiách.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Muškát – tinktúra”